Saç Ekimi Merkezi Fiyatları, Fırsatları Öncesi ve Sonrası

Saç Ekimi Merkezi İçin Doğru Adrestesiniz Güvenilir Eşsiz Fırsatlar Fiyatlar Öncesi ve Sonrası

Saç Ekimi türleri Nelerdir ve Saç ekimi türlerine göre saç ekimi nasıl yapılır?

saç ekimi yöntemleri 2016Saç Ekimi Cerrahisi, pek çok farklı saç ekimi türleri dahil olmak üzere aşağıdaki sıralanış şeklinde yapılabilir.

Androgenetik Alopesi

Frontal Saç Çizgisi düşürülmesi veya İmar (varolan saç dökülmesi koşulu aranmaksızın doğal olarak yükse kkellik)

Başın arka donör saç numaraları yetersizse, o göğüs, sırt, omuz, gövde ve / veya bacaklar kullanılabilir donör saç var, uygun adayları Vücut Saç Ekimi (BHT) gerçekleştirmek mümkündür. Vücut Saç Ekimi Cerrahisi sadece bu kadar, deneyimli bir FUE Cerrah beceri gerektirir, FUE yöntemiyle hasat tarafından gerçekleştirilen edilebilir. Ancak, cerrahi öncesi dikkate potansiyel bir BHT aday için çeşitli faktörler vardır. Bunlar vücut saç ve kafa derisi saç büyüme oranları arasındaki dokusal özelliklerinin doğal farkı anlamak ve BHT cerrahisi sonuçları hakkında gerçekçi beklentilere sahip olma sayılabilir.

Saç ekiminde Post-operatif bakım nasıl yapılmalıdır?

Yara bakımında ilerlemeler kan ve doku sıvısının sızıntı, uygulamalı ve en az günde değiştirilmesine izin yarı geçirgen pansuman için izin verir. Savunmasız alıcı alanı güneşten korumalı olmalı ve şampuanlama iki gün ameliyattan sonra başlatılır. Bazı cerrahlar ameliyat sonrası bir gün hasta şampuan sahip olacaktır. Şampuanlama saç şaft etrafında şekillendirme grev kırıcılar önlemek için önemlidir. Kabuklar saç gövdesine yapışır ve post-op ilk 7 ile 10 gün boyunca yeni nakledilen saç köklerinin kaybetme riskini artırır.

İlk on gün boyunca, hemen hemen tüm kaçınılmaz olarak tehcir yoluyla travmatize nakledilen kıllar, bir, dışarı düşecek. Bu "şok kaybı" olarak anılır. Iki üç ay sonra yeni saç köklerinin taşındı büyümeye başlayacak. Hastanın saç normal büyür ve önümüzdeki altı ile dokuz ay boyunca kalınlaştırmak devam edecek. Bundan sonraki bütün saç dökülmesi, işlem görmemiş alanlar sadece olması muhtemeldir. Diğerleri bu olasılığa ile başa çıkmak için bir sonraki Ekimi prosedürü planı Bazı hastalar, bu tür kayıp geciktirmek için ilaç kullanmayı seçebilir.

Saç Ekiminin Yan etkileri var mıdır, varsa nelerdir?

"Şok kaybı" olarak bilinen saç incelmesi, genellikle geçici bir yaygın yan etkisidir. Elli yüz için kıllar her gün kayıp edilebilir Kel yamalar da yaygındır. Post-operatif hıçkırık da transplant hastalarının yaklaşık% 5'inde görülmektedir.

Diğer yan etkiler gibi saçlı deri ve alında gibi alanlarda şişmesi sayılabilir. Bu rahatsız edici hale gelirse, ilaç şişkinlikleri olabilir. Tırmalama kötü yapmak ve grev kırıcılar oluşmasına neden olacaktır onların kafa derisi, kaşıntı başlarsa Ayrıca, hasta dikkatli olmak gerekir. Bir nemlendirici veya masaj şampuan kaşıntı rahatlatmak için kullanılabilir.

Saç Ekimi Tarihi 

Saç ekiminin tarihçesi bilinenin aksine çok eski çağlara kadar uzanır. Fakat en verimli saç ekimi teknikleri 20 yüzyışda yapılmıştır. Hem kullanımı kafa derisi orijinal kan akımı ile doku bir grup olduğu kanatlar, kaymış devam kel alana ve ücretsiz greft 19. yüzyıla kadar uzanıyor. Modern Ekimi teknikleri, 1930'larda Japonya'da başladı hasarlı alanları yerine, küçük greftler, ve hatta "foliküler ünite greft" kullanılmış cerrahlar nerede kaş veya kirpiklere değil tedavi etmek kellik. Onların çabaları anda dünya çapında ilgi almadı ve İkinci Dünya Savaşı travmalar başka yirmi yıldır izole bunların gelişmeler tuttu.

New York zaman batı dünyasında saç ekimi modern çağın 1950'lerin içinde başlatmıştır dermatolog Norman Orentreich ücretsiz donör denemeye başladı greft erkek tipi kellik olan hastalarda alanları saçsız için. Daha önce bu nakledilen saç "alıcı" yerinde orijinal saç daha fazla gelişmek düşündüm olmuştu. Dr Orentreich yeni saçlar büyüdü ve onların orijinal evde olurdu gibi süren gibi greftler, "donör" egemen olduğunu göstermiştir. 

Saç ekiminde Walter P. Unger dönemi

Donör egemenlik teorisi ilerleyen Walter P. Unger, MD "parametrelerini tanımlanan Güvenli Donör Bölgesinde en kalıcı saç köklerinin saç ekimi için çıkarılan olabilir hangi". Nakledilen gibi saç sadece yeni site büyüyecek sürece özgün biri olurdu olduğunca, bu parametreler olsun şerit yöntemi veya FUE ile saç folikülü hasat için temel vakıf olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Sonraki yirmi yıl boyunca, cerrahlar daha küçük greftler Ekimi çalıştı, ama sonuç 2-4 mm, sadece minimal başarılı "takılan" bir bebek kafası gibi bir görünüm yol açar. 1980'lerde, şerit eksizyon fiş tekniğini yerini almaya başladı ve Amerika Birleşik Devletleri Dr William Rassman tek oturumda "micrografts" binlerce kullanmaya başladı ederken Brezilya'da Carlos Uebel küçük greft çok sayıda kullanarak popüler.

Saç Ekiminde Dr. BL Limmer dönemi

1980'lerin sonlarında, Dr. BL Limmer küçük micrografts içine tek bir donör şerit incelemek için stereo-mikroskop kullanımı tanıttı.

Foliküler ünite saç Ekimi prosedürü daha rafine ve greft insizyon boyutu daha küçük hale gelmiştir minimal invaziv olma, gelişmeye devam etmiştir. Bunlar küçük ve daha az invaziv insizyon belirli bir alana foliküler ünite greft daha büyük bir sayı yerleştirmek için cerrahlar sağlar. Ultra rafine Foliküler ünite saç ekimi yeni "altın standart" ile 50 greftler, uygun hasta için, santimetre kare başına yerleştirilebilir. 

Cerrahlar da nakledilen greft açısı ve yönü daha fazla dikkat vermiş. 4 saç foliküler ünite greft şark 2 saç Ekimi cerrahı etkin 2000'lerin başında "yanal yarık" tekniğinin benimsenmesi, onlar kafa derisi yüzeyi boyunca dışarı Şevli böylece. Bu iyi kafa derisi üzerinde yalan ve kel alanlara daha iyi kapsama sağlamak için nakledilen saç sağladı. Bir dezavantaj, ancak yanal kesiler de sagittals daha kafa derisini vaskülaritenin bozmak eğiliminde olmasıdır. Böylece sagital insizyon kesme aletleri aynı boyutta varsayarak az tüyleri ve kan damarlarını transect. Sagittals büyük avantajlarından biri de folikül kesiye önlemek için etrafında mevcut tüyleri sürgülü ve çok daha iyi bir iş yapmak olduğunu. Bu kesinlikle alıcı alanının tıraş gerekmez hekimler için güçlü bir harf yapar. Sagital kesiler yanında ve mevcut kıllar arasında paralel (dikey) çalıştırırken yan insizyon bir T gibi (yatay) dik mevcut kıllar ikiye bölmek. Paralel (sagital) yarık karşı dik (yanal / koronal) yarıkların kullanılması, ancak, ağır hasta bazlı saç Ekimi topluluklarında tartışma konusu olmuştur. Birçok seçkin saç Ekimi cerrahları genellikle hasta için en iyi olanı dayalı iki yöntemin bir arada benimser.

Ayrıca androjenik alopesi ve erkek tipi kellik (MPB) olarak bilinen erkek tipi saç dökülmesi, bir saç dökülmesi nedeniyle altta yatan bir duyarlılık oluşur saç köklerinin için androjenik minyatür. Bu en sık nedenidir saç dökülmesi ve hayatları boyunca bir noktada erkeklerin% 70 ve kadınların% 40 etkiler. En saç çizgisi durgunluk ile tipik olarak erkeklerin tapınaklar ve köşe saçsız iken diffüz kendi scalps üstünden normalde ince kadınlar. Ggenetik ve çevresel faktörlerin her ikisi de bir rol oynayabilir ve birçok nedenleri bilinmemektedir.

Erkeklerde Klasik androjenik saç dökülmesi üzerinde başlar tapınaklar ve tepe veya calvaria bölgesinin kafa derisi. Ilerledikçe, başın bir tarafına da saç jant ve arka kalır. Bu 'Hipokrat çelenk' olarak anılacaktır ve nadiren kellik tamamlamak için ilerledikçe edilmiştir. Hamilton-Norwood ölçeği erkeklerde dereceli androjenik alopesi olarak geliştirilmiştir.